Zvolte si typ nemovitosti

Nastává jaro, čas opět vyrazit si na naše chaty nebo zahrádky

Nastává jaro, čas opět vyrazit si na naše chaty nebo zahrádky

Nastává jaro, čas opět vyrazit si na naše chaty nebo zahrádky.

Ale s přibývajícím věkem máme stále méně sil na údržbu této druhé nemovitosti, zvláště je-li v delší dojezdové vzdálenosti. Dokud jsme soběstační o prodeji vůbec neuvažujeme. Chata, zahrádka nám poskytuje radost, jsme na čerstvém vzduchu a současně nás zahradničení a chatařské aktivity udržují v přijatelné zdravotní kondici. Mluvíme hlavně o důchodovém věku, kdy si lidé již vychutnávají svoji nezávislost a snaží se plnit si sny na které při aktivním zaměstnání neměli čas. To vše do doby, než nastanou zdravotní omezení a chaty, zahrádky se víceméně stanou na obtíž. To je ten okamžik, kdy se začne uvažovat o prodeji.

Další důvod, který vede k podobné úvaze je zcela prozaický. Po odchodu do důchodu zákonitě řešíme menší finanční soběstačnost.

Zatímco k výše uvedeným dvěma důvodům se logicky časem dopracujeme, chtěl bych nastínit i třetí důvod pro který je dobré včas přemýšlet o uspořádání svých priorit v životě a o svém majetku. Jde o to, že dokud jste při síle můžete se rozhodnout jak se svým majetkem naložit. Předejdete tak případnému rozkolu mezi sourozenci. Bohužel jsem se s tím mnohokrát setkal. Jedno takové opomenutí může přivodit svár mezi právoplatnými dědici po generace.

Pamatujte, jediné, co lze spravedlivě rozdělit jsou peníze.

Přemýšlíte o tom podobně?

Pokud se nacházíte v podobné situaci, můžete se mi ozvat a pokusíme se společně nalézt nejlepší řešení.

Jaroslav Vondrovský

724 055 389

j.vondrovsky@realitynil.cz

Svěřte svou nemovitost profesionálům.

Zpět na Články